Prelegenci

Dowiedz się więcej o prelegentach, którzy wystąpią na naszej konferencji!
Marek Zając
PROWADZĄCY
Publicysta i prezenter, autor książek i scenarzysta, trener i doradca medialny
Szef kanału Polsat Rodzina

Absolwent dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego; doświadczenie praktyczne zdobywał w prasie, radiu, telewizji i Internecie. Był szefem działu religijnego „Tygodnika Powszechnego” i wicenaczelnym „Przekroju”. W TVP prowadził w sumie kilkanaście różnych programów – od „Kawy czy herbaty” po „Spór o historię”, „Między ziemią a niebem” i wielkie uroczystości państwowe. Kierował także „Informacjami kulturalnymi”. Scenarzysta filmów dokumentalnych, autor kilku książek i wywiadów-rzek. Nagradzany za działalność medialną, za zaangażowanie społeczne odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi.  

Sekretarz Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej przy Premierze RP, przewodniczy Radzie Fundacji Auschwitz-Birkenau. Zasiadał w Radzie ds. Nauczania o Holokauście przy Ministrze Edukacji Narodowej, rozwijając nowoczesną edukacją przede wszystkim w sferze Pamięci. Od lat blisko współpracuje z Fundacją Rozwoju Systemu Edukacji, wiceprezes SkillsPoland.  

Tomasz Kulasa
Wicedyrektor Centrum Transformacji Cyfrowej, MEiN

Jeden z wiceprzewodniczących Komitetu Sterującego European Schoolnet. W swojej pracy zajmuje się kwestiami związanymi z rozwojem umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli, wdrażaniem nowych technologii w edukacji, działalnością innowacyjną i eksperymentalną oraz uczniem zdolnym.

 
Oktawia Gorzeńska
Koordynatorka Projektów, Centrum Projektów Polska Cyfrowa

Absolwentka Leadership Academy for Poland, twórczyni Microsoft Flagship School w Gdyni. Członkini dwóch globalnych sieci – The Learnlife oraz Microsoft Innovator Educator Experts. Na co dzień jest trenerką i prelegentką na krajowych i miedzynarodowych konferencjach poświęconych edukacji, przywództwu, innowacjom i przedsiębiorczości. Swym doświadczeniem i inspiracjami dzieli się na blogu www.gorzenska.com. 

 

Autorka książki “Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”,  współinicjatorką ruchu #wiosnaedukacji, Projektu Społecznego Nauczycieli lekcjewsieci.pl oraz platformy EduLab. Członkini Rady Programowej Fundacji Orange. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, koordynatorką projektów PAKT oraz  “Projektujemy przyszłość. Edukacja”.  W latach 2020-2022 zasiadała w Radzie Programowej i Komitecie Sterującym programu “Szkoła dla innowatora”, gdzie również pełniłam rolę doradczyni dyrektorów szkół oraz trenerki trenerów. 
dr Tomasz Łukawski
Zastępca przewodniczącego Rady ds. TIK w systemach oświaty oraz szkolnictwa wyższego i nauki przy Ministerstwie Edukacji i Nauki

Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Doktorat obronił na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent studiów podyplomowych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Studia magisterskie ukończył na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku pedagogika.

Obecnie jest ekspertem MEiN w Centrum Transformacji Cyfrowej, autorem Polityki Cyfrowej Transformacji Edukacji w Polsce koordynującym prace nad tym dokumentem w Instytucie Badań Edukacyjnych oraz dyrektorem Ośrodka Kultury i Edukacji, członkiem Rady Programowej Szerokiego Porozumienia Na Rzecz Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia.

Wcześniej był dyrektorem ds. ekosystemu ogólnopolskiej sieci komputerowej w NASK PIB, członkiem Rady Do Spraw Cyfryzacji trzeciej kadencji przy Ministrze Cyfryzacji. Na lata 2016-2018 został powołany do Zespołu Lidera Cyfryzacji. Współpracował również w grupach roboczych MC ds. planu rozwoju kompetencji cyfrowych (PRKC) oraz ds. rozwoju sztucznej inteligencji.

dr hab Prof UV Marlena Plebańska
Edukatorka

Jeden z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji  popularno – naukowych z zakresu e-edukacji. Od 20 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań e-learningowych oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach poza rządowcy. Kierownik i konsultant projektów edukacyjnych oraz e-learningowcyh.Aktywny trener i wykładowca. Pracownik naukowy AFiB Vistula, UW. Autorka pierwszej w Polsce książki o tematyce STEAM- “STEAM-owe Lekcje”, Autorka pierwszej w Polsce  książki o tematyce STEAM dla przedszkoli “STEAM-owe Przedszkole” 

Paweł Czapliński
Koordynator – Program eTwinning, FRSE

Absolwent kierunków: zarządzanie oraz stosunki międzynarodowe. Od 2007 r. członek zespołu Krajowego Biura eTwinning w Polsce, w którym zajmował się m.in. jakością w projektach eTwinningu oraz doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Obecnie koordynuje prace biura. Doświadczenie zdobywał również jako realizator wielu projektów w ramach działań Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji związanych z wdrażaniem nowoczesnych technologii w edukacji, m.in. „W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursy” oraz „Mobilne Centrum Edukacyjne FRSE”. Entuzjasta nowinek technologicznych oraz innowacyjnych metod nauczania w obszarze edukacji szkolnej.

 
Więcej informacji wkrótce...

Fundacja EdTech Poland

Hoża 86/410

00-682 Warszawa

 

Kontakt:

+48 577 223 331

office@edtechpoland.pl